Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son Haberler:

latest

Megane E-Tech Electric modeliyle yollara çıkacak

Üretim öncesi otomobiller yollara çıkıyor Sıfır emisyona giden yolda önemli bir kilometretaşı niteliğindeki Renault eWays etkinliklerinde gö...

Megane E-Tech Electric modeliyle yollara çıkacak

Üretim öncesi otomobiller yollara çıkıyor

Sıfır emisyona giden yolda önemli bir kilometretaşı niteliğindeki Renault eWays etkinliklerinde gösterilen Megane eVision, Renault’nun C segmentinde elektrikli araçlara yönelik ilk adımının habercisiydi. Konseptten Megane E-Tech Electric modeline dönüşen otomobil ile Renault, A segmentinde Twingo E-Tech Electric ve B segmentinin en çok satanı Zoe’den oluşan elektrikli binek otomobil gamını güçlendiriyor.

Megane E-Tech Electric modeliyle yollara çıkacak

CMF-EV platformunda üretilen tamamen yeni Megane E-Tech Electric, 160kw (217bg) elektrikli motora ve WLTP verilerine göre 450 km’ye kadar sürüş menzili sağlayan 60 kwh batarya grubuna sahip. MeganE (telaffuzu: “megan e”) olarak da adlandırılan otomobil nihai siluetiyle tanıtılırken, Renault mühendisleri bu yaz yollarda 30 adet üretim öncesi otomobili kullanacak.

Megane E-Tech Electric modeliyle yollara çıkacak


Douai fabrikasında üretilen tüm üretim öncesi otomobillerde özel bir Renault Design deseni yer alacak. Yeni ve ikonik Renault logosunun çizgilerinden oluşan bu tasarım, göz kamaştırıcı bir kamuflaj yaratıyor.

Hiç yorum yok